1. Restauravimas kompozicinėmis plombomis.
2. Restauravimas amalgama.
3. Pulpos gydymas.
4. Restauravimas specialiais plieno vainikėliais.
Restauravimas dažniausiai pradedamas trečiojo apsilankymo metu. Iš pradžių pasirenkama trumpa ir paprasta procedūra, kad pacientas priprastų ir įgytų pasitikėjimo. Jei pasidaro sunku valdyti elgesį, procedūrą reikia greitai baigti, ypač jei vaikas gydomas pirmą kartą. Šį kartą vaikas gauna daug naujos patirties, susipažįsta su vietinių anestetikų injekcija ir audinių nutirpimu, koferdamu, antgalio vibravimu ir garsu, todėl užsitęsus vizitui gali sumažėti pakantumas. Nors galima Pradėti gydymą ir nuo sunkiausio etapo, bet geriau atidėti tai antrajam vizitui. Pavyzdžiui, iš pradžių restauruojama okliuziniame paviršiuje esanti ėduonies ertmė, vėliau atliekama pulpotomija ir restauravimas plieno vainikėliu, nors manoma, kad šios procedūros svarbesnės. Gydymą taip pat reikėtų baigti paprastene procedūra, kad vaikui liktų geresni prisiminimai apie lankymąsi pas stomatologą.
Numatant laiką, restauruojama kvadrantais – ketvirčiais, t.y. Burnos ertmė suskirstoma į keturias dalis, kiekvieno iš jų skausmas malšinamas ir išgydomas visas ketvirtis vieno apsilankymo metu. Kartais tenka išskirti „penktąjį ketvirtį”, kai atskirai reikia gydyti viršutinio žandikaulio priekinius dantis. Kadangi visų ketvirčių svarba vienoda, priekinį ketvirtį reikėtų vėliausiai gydyti.
Jei visų dantų gydymas panašus, gydymo seka priklauso nuo patogumo. Lengviau anestezuoti viršutinį žandikaulį, todėl pradedama nuo jo. Dešiniarankiams stomatologams lengviau pradėti nuo kairės pusės, nes taip patogiau prilaikyti pacientą ir atlikti anesteziją, kairiarankiams – nuo dešinės. Dešiniarankio gydytojo gydymo tvarka:
1. Viršutinio žandikaulio kairės pusės dantys.
2. Viršutinio žandikaulio dešinės pusės dantys.
3. Apatinio žandikaulio kairės pusės dantys.
4. Apatinio žandikaulio dešinės pusės dantys.
5. Viršutinio žandikaulio kandžiai.
Pirmojo apsilankymo metu nereikėtų skubėti gydyti labai apgriuvusio danties, esančio apatiniame žandikaulyje. Geriau uždėti laikinąją plombą, pvz., cinko oksido eugenolį, ir gydyti ketvirčiais.
Jei reikia mažai gydyti, galima burnos ertmę suskirstyti pusėmis (viršutinis ir apatinis lankai arba į kairę ir dešinę puses), tačiau reikia vengti abipusės laidinės nejautros. Patariama laikytis nustatytos gydymo tvarkos.
Prasidedančio dantų ėduonies (caries incipiens) gydymo numatymas subjektyvus. Reikia įvertinti vaiko kariesogeninę būklę, profilaktinio režimo laikymąsi ir laiką iki pieninio danties iškritimo. Jeigu dantų ėduonies rizika didelė, nesilaikoma higienos ir iki iškritimo liko daugiau kaip 1 metai, dantį reikia gydyti, nes kito apsilankymo metu prasidedančio dantų ėduonies vietoje jau gali būti susidariusi ertmė.
Gydymą reikia numatyti taip, kad ateityje nebereikėtų gydyti iš naujo. Pavyzdžiui, jei yra didelė trijų paviršių ertmė, jei po pulpos gydymo dantis tampa trapesnis arba yra pažeistas krašto volelis, labai tinka plieno vainikėliai.
Amalgama ertmėse taip pat ilgai išsilaiko. Ja reikėtų plombuoti vieno paviršiaus arba mažas dviejų paviršių ertmes.
Nustatyta, kad kompozitai ir stiklojonomerines plombos vaikams išsilaiko ne ilgiau kaip 48 savaites, nes joms uždėti reikia idealių sąlygų (koferdamas). Jos vartojamos nedidelėms vieno paviršiaus ertmėms. Stiklojonomerines plombos gali būti vartojamos kaip laikinosios plombos – keletą mėnesių iki galutinio plombavimo, arba kaip pusiau laikinosios plombos, kai liko nedaug laiko iki danties iškritimo.
Vietinė anestezija numatoma visada, jeigu nėra kontraindikacijų (alergija; vaikas iki 2,5 metų). Apatiniame žandikaulyje, renkantis tarp laidinės ir infiltracinės nejautros, taikoma „10 taisyklė”: vaiko amžius + danties eilės numeris nuo centro. Jei suma didesnė kaip 10, atliekamas laidinė nejautra, jei mažesnė už 10 – infiltracinis. Prieš injekciją užtepama benzokaino želės, kurios skonį vaikas gali pats pasirinkti (mėtų, braškių, bananų ar kt.). Pasirenkamas trumpai veikiantis (30-45 min.) anestetikas, kad jo poveikis, baigus gydyti dantų ketvirtį, pradėtų nykti.