Vienas įdomiausių visuomenę dominančių klausimų apie homoseksualumą – ar homoseksualumas pakeičiamas? „Gėjai“ išjuokia bet kokią išgijimo versiją ir tai daro pastoviai ir agresyviai, kad idėja apie homoseksualumo nekintamumą taptų neliečiama „gėjų“ judėjimo ir jų šalininkų dogma. Tačiau realybė kitokia.
Pirmiausia, egzistavimas daugybės pačių save identifikavusių homoseksualais visuomenėje, kai kurie jų susijungė į grupes, stengdamiesi ginti „buvusių gėjų“ teises. Tai sugriauna „gėjų“ nekintamumo argumentą. Organizacijos „Exodus International“ ir „Parents and Friends of Ex-Gays and Gays“ yra dvi žinomiausios „buvusių gėjų“ organizacijos tarp daugybės kitų.
Užuot pripažinęs šį faktą, „gėjų“ judėjimas atkakliai tvirtina, kad šie vyrai ir moterys tebėra homoseksualai, gyvenantys apgaulėje (nepaisant to fakto, kad dauguma „buvusių gėjų“ dabar yra vedę ir susilaukę vaikų). „Gėjai“ netgi sukūrė organizaciją, kuri stebi buvusius homoseksualus, laukdami, kol jie susvyruos ir džiaugiasi, kai kuris iš jų grįžta į homoseksualizmą. Tai ypatingas judėjimo aspektas, kuris priklauso ir nuo visuomenės tolerancijos alternatyviems gyvenimo būdams.
Antra, homoseksualumas yra būsena, kai seksualiai traukia tos pačios lyties asmenys, priešingai nei yra akivaizdžiai heteroseksualiu būdu sukurtas mūsų kūnas.
„Gėjų“ teisių gynėjai įrodinėja, kad homoseksualumas yra labai sunkiai išgydomas sutrikimas, taigi tolerancija šiems nukentėjusiesiems yra paprasčiausia žmogiška apsišvietusios visuomenės pozicija. Tačiau teigimas (be įrodymų), kad homoseksualumas yra pastovi ir neišgydoma būsena, kai jos apibrėžimas reiškia savo noru pasirinktą seksualinio elgesio formą, kurią bet kuris asmuo bet kada gali pasirinkti ir priimti, yra protingos ir mąstančios visuomenės įžeidimas.
Taigi grįžtame prie homoseksualumo apibrėžimo, kuris reiškia tos pačios lyties potraukį. „Gėjų“ aktyvistai turi informacijos, kuria remiasi įrodinėdami, kad homoseksualumas yra įgimtas, bet dauguma jų tyrimų yra atliktų su grubiais metodologiniais pažeidimais, o likusieji prieštarauja „gėjų“ aktyvistų teiginiams. Priešingai daugybė patikimų tyrimų įrodo, kad homoseksualumas nėra pastovi būsena. Dauguma, kurie patyrė homoseksualumą paauglystės metais, jau nuo 25 m. nebeturi šios problemos. Dauguma apklaustųjų pažymėjo, kad jiems labai padėjo terapija nuo homoseksualizmo.
Daugiau informacijos: gėjų paradas, prabilk!